U utorak, 16.10.2018. učenici prvih razreda naše škole su, u pratnji razrednika i profesora,  posjetili  Sportsko-rekreativni centar Ajdinoviće.Učenici su uživali u sportskim terenima i raznovrsnom sadržaju kog nudi ovaj kompleks. Za one koji nisu željeli da igraju fudbal, odbojku na pijesku ili tenis u ponudi je bio unutrašnji bazen, kao i saune,  ali i salon za igru i zabavu za djecu i odrasle (bilijar, pikado, stoni nogomet, društvene igre…). Raznovrsna ponuda jela i pića  svakako je uljepšala boravak u ovom centru i učinila da se poželimo opet ovdje vratiti.

S obzirom na to da je riječ o prvim razredima, ovo je svakako bila prilika i da se učenici međusobno zbliže i upoznaju učenike iz drugih odjeljenja.