Uspješno smo realizovali još jedan projekat u saradnji sa Mrežom Vijeća učenika Kantona Sarajevo pod nazivom: „Jedan dan-druga škola“. Naime, pet učenika/ca III razreda naše škole su u četvrtak 07.03.2019.godine bile učenici škole Richmond Park College Sarajevo, a četiri maturanata ove škole su bili naši učenici.

Bilo je to veoma lijepo iskustvo, zamjeniti školske klupe na jedan dan, te upoznati život i rad druge škole kao njen učenik/ca. Rezultiralo je novim iskustvima, razmjenom ideja i mišljenja, te novim prijateljstvima.

Učenici naše škole koji su jedan dan boravili u školi Richmond Park College Sarajevo su:

• Bošković Ena III 1
  • Dervišević Amar III 2
  • Pilaković Amina III 3
  • Hebib Ajda III 3
  • Smajić Rijad III 4

Učenici škole Richmond Park College Sarajevo koji sjedan dan boravili u našoj školi su:

• Mujić Nudžejma
  • Orman Semra
  • Begić Hana
  • Skopljak Lejla

Zahvaljujemo se pedagogici naše škole, Hamidović Saneli, prof. predsjednici Vijeća učenika Hasanbegović Nejiri III 3, te svim razrednicima i profesorima-članovima odjeljenskih vijeća  III i IV razreda u obje škole.