I ove školske godine uzeli smo učešće u sjajnom projektu “Kaleidoskop teatra kroz objektiv mladih”.  Radovi naših učenika i učenica su izloženi u Narodnom pozorištu u srijedu 10.04.2019. godine. Radili smo vrijedno, kreativno i maštovito. Pet učenika/ca je predstavljalo našu školu sa ukupno četiri rada, a rad naše učenice II 2 odjeljenja, Fazlagić Aldijane krasi naslovnicu Kataloga izložbe u Narodnom pozorištu. Koordinator ovog projekta je naša pedagogica Hamidović Sanela, prof.

Hvala učenicima što su nas ovako krasno predstavili, kao i profesoru Ibišević Dževadu koji je došao sa grafičkim tehničarima-fotografima za medije da nizom fotografija prikaže naš rad. Učenici koji su učestvovali u projektu su:

1. Fazlagić Aldijana II2 razred, autorica rada „Barok dama u teatru“- dekupaž tehnika
  2. Hasaj Tarik I3 razred i Čengić Sara I1, autori rada : „Špica u pozorištu“- tempere i flomasteri na platnu
  3. Boja Enis IV4, autor fotografije „Moje pozorište“-fotografija
  4. Muslija Amar III1, autor rada  „Origami Palčica“- origami tehnika.