U prostorijama Druge gimnazije u utorak, 9.aprila 2019. održano je prvo poslijeratno takmičenje na Sarajevskom kantonu iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost. Takmičenjem su obuhvaćeni učenici drugih i trećih razreda gimnazija, tehničkih i stručnih škola.

Učenici su radili testove objektivnog tipa i na taj način pokazali stečeno znanje. Na ovom veoma važnom takmičenju našu školu su predstavljale učenice Melika Hatunić (drugi razred) i Nejira Hasanbegović (treći razred). Učenica Melika Hatunić je u kategoriji drugih razreda tehničkih i stručnih škola osvojila sedmo mjesto, a Nejira Hasanbegović je u kategoriji trećih razreda osvojila osmo mjesto. Mentori ovim učenicama bile su profesorice Agić Sabina i Čupović Aida.

S obzirom na znanje koje su pokazale zahvaljujem se učenicama što su dostojno predstavljale našu školu.