U petak, 5.12.2018.god., u kino sali općine Novi Grad, upriličen je svečani program u okviru manifestacije Dani o Allahovom Poslaniku “Selam, ya Resulallah”. Raznovrsnim kulturno-zabavnim programom predstavili su se učenici osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, na kreativan način prikazavši ljubav prema Allahovom Miljeniku Muhammedu a.s. Našu školu pretstavljali su učenici: Amina Imamović IV3, Lejla Ćurić IV3, Lejla Selimović IV1, Amila Smajić III4, Neira Hasanbegović III3, Elvedina Omerbegović III4, Dženita Omerbegović II4,Amina Šehić II4, Haris Burina I3, Džan Hasečić I3, Nejla Čiko I2, Samra IIbrahimović I1, Ajla Šukić I1, Sara Čengić I1 i Hanan Alajbegović I4. Izvedbu ilahije “San-Hor Kewser” pripremili su sa profesoricom islamske vjeronauke Anesom Tarahijom. Čestitamo našim učenicma.