Sarajevska zima ove godine otvorena je pod motom „Drugo lice svijeta“, a posvećena je evropskoj i svjetskoj baštini i budućnosti. Ceremoniji otvaranja sarajevske zime prethodio je raznolik program. Tako je u vijećnici u 11:00h otvorena izložba fotografija domaćina zimskih olimpijskih igara 2018.g iz Pjongahanga, zatim je u galeriji Roman Petrović izloženo osam plakata Japanske kaligrafije. U popodnevnim satima u galeriji Collegium Artisticumu je predstavljena umjetnička trupa Nine Dragon Heads iz Južne Koreje.
U večernjim satima održana je ceremonija otvaranja na Pozorišnom trgu uz performans mladih umjetnika u olimpijskim krugovima, a nakon podizanja zastave sarajevske zime održan je koncert Gardijskog orkestra Bugarske „Susret kultura-od brassa do jazza“ posvećen predsjedavanju Bugarske Vijećem Evropske unije.

Sva dešavanja oko otvaranja sarajevske zime a i u toku mjeseca februara zabilježiti će učenici naše škole (fotografi za medije).