Dana 17.11.2016. godine učenici III3 razreda grafičko komercijalno područje, u pratnji profesora Amera Omanovića i Saleme Mašić posjetili su grafičko preduzeće GARMOND – graphic. Učenike je primio gospodin Ajdin Bilalić koji je upoznao učenike sa fazama grafičke proizvodnje. Prvi dio predavanja je bio vezan za proces grafičke pripreme, a zatim je učenicima pokazao način štampanja i najveći dio predavanja bio je vezan za grafičku doradu. Učenici su bili upoznati sa tehnikama grafičke dorade.

Jednostavan način izrade grafičkog proizvoda (način proizvodnje plakata), zatim tehniku savijanja, tehniku rezanja i specijalne tehnike. Učenici su postavili pitanje: kako se vrše specijalne tehnike grafičke dorade? Gospodin Ajdin Bilalić je pokazao praktični način izrade štampanja čaše, tj. način oslikavanja teksta na čaše. S obzirom da se radi o grafičko komercijalnom području, dobili smo informacije na koji način štamparija dolazi do svojih kupaca. Gospodin Ajdin je kazao da kupci dobro poznaju njihov kvalitet i da uglavnom kupci njih traže. Razlog su dobre cijene, uslovi isporuke i kvalitet njihovih proizvoda.