U ponedeljak 28.10.2019. godine učenici III razreda (priprema, štampa i dorada) uz pratnju profesora: Makaš Emila, Lagumdžija Sulje, Hadžić Sabrije i Šišić Samira posjetili su Gazi Husrev-begov muzej. Prijatno su primljeni i ugošteni u Gazi Husrev-begovu biblioteku, i za početak su pogledali dokumentarni film o Gazi Husrev-begu, nastanku njegovog vakufa i vakufskim objektima izgrađenim u Sarajevu.

Pogledali su postupak restauracije knjiga, gdje su također vidjeli stare globuse i nošnje iz vremena, koja su bila prije nekoliko stotina godina. Saznali su da se tu nalaze i knjige stare oko 1000 godina.

Uposlenici Gazi Husrev-begove biblioteke su ostavili veoma dobar dojam učenicima, i ovim putem im se zahvaljujemo!