30.10.2019. godine direktor naše škole dr. Salko Huskić, pomoćnik direktora Fulin Edin, i nastavnik Lagumdžija Suljo bili su u posjeti Gazi Husref –begovoj biblioteci u Sarajevu, gdje ih je primio direktor ove javne ustanove mr. Osman Lavić.

Upoznati smo sa istorijatom ove ustanove, njenim sadašnjim  i budućim planovima u radu. U razgovoru su  razmijejenja iskustva  i mogućnosti o budućoj saradnji ove dvije ustanove.

Posebno interesovanje su bile mogućnosti uspostave saradnje naše škole i Gazi Husref – begove biblioteke, koja ima  bogat bibliotečki fond, i  jedna je od najsavremenijih biblioteka  u BiH. Dogovoreni su neki od modaliteta koji bi se u narednom periodu mogli realizovati, kroz potpisivanje Sporazuma o saradnji ove dvije ustanove na polju kontinuiranog obrazovanja, očuvanja i zaštiti pisane građe, korištenja resursa ustanova i učešća na projektima od obostranog interesa.