Dana 31.10.2019. učenici naše škole smjera fotograf za medije posjetili su Ratnu spomen – sobu 4. VMBR I 102. MTBR . Kustos Ratne spomen – sobe Zejnil Ovčina nam je upriličio historijiski čas. Sa oduševljenjem i sa posebnom pažnjom slušali smo priče o dešavanjima na prostoru Općine Ilidža koji su u toke četverogodišnje opsade nekim dijelom bili pod kontrolom armije BiH. Kustos je na vrlo zanimljiv način prezentovao priče o načinu odbrane i organizacije života u tim ratnim danima.

U toku predavanja učenike je kustos upoznao s izloženim eksponatima, emotivno govoreći o njima, njihovoj važnosti i značaju jer su obilježili jedan težak period, koji nastojimo sačuvati od zaborava i ne dozvoliti da se to ikad ponovi. Mislimo da bi sve srednje škole trebale posjetiti ovu Ratnu spomen – sobu , jer ipak smo mi stanovnici ove države. Sa učenicima u pratnji je bio prof. Ibišević Dževad.