U Srijedu, 13.11.2019. godine, učenici III2 I III4  razreda naše škole u pratnji profesorice vjeronauke Anese Tarahije posjetili su Hanikah Gazi Husrev begove medrese u kojem je upriličena izložaba na temu:“ Muhammed,a.s“. Izložba je dio projekta Muzeja Allahovog Poslanika kojim je autor dr.Esmir Halilović na jedinstven način  predstavio život Muhammeda,a.s.

Učenici su imali priliku vidjeti i doživjeti  prikaz žiovotopisa Muhammeda,a.s. putem izloženih plakata, replika izloženih eksponata, ličnih stvari Allahovog Poslanika, fotografija i materijala izvornih prikaza prvih rukopisa Časnog Kur’ana, maketa gradova Mekke, Medine te opisa najznačajnijih histroijskih događaja uz 3D prikaz Poslanikove džamije. Učenike naše škole kroz izložbu je prove i predstavio svoj rad  autor izložbe dr.Esmir Halilović.