Predsjedniku Vlade Republike Sjeverne Makedonije Zoranu Zaevu na Svečanoj akademiji u Narodnom pozorištu Sarajevo 27.11.2019. godine uručena Međunarodna nagrada “Isa-beg Ishaković“.

Zaev je u obraćanju prisutnima istakao kako mu je izuzetna čast ukazana što je dobitnik nagrade nazvane po utemeljitelju Sarajeva. Mnogo je onih koji su svojim djelima zadužili Sarajevo, ali među njima jedan čovjek zaslužuje posebnu pažnju. To je osnivač Sarajeva – Isa-beg Ishaković, drugi bosanski sandžakbeg, ujedno i utemeljitelj Novog Pazara.

“Posebna mi je čast što nagrada nosi i priznanje Potraga za prijateljem. Najbolji način da imaš prijatelja jeste da budeš prijatelj“, kazao je Zaev i dodao da je posebno bogatstvo čovjeka kada prepozna iskrene prijatelje.

Svečanoj akademiji u Narodnom pozorištu su, na poziv Društva utemeljitelja međunarodne nagrade Isa-beg Ishaković, prisustvovali Edin Fulin, pomoćnik direktora i Ibišević Dževad, profesor.

Učenici naše škole, članovi Foto sekcije, su svojim kamerama propratili ovu svečanost.