Dana 10.12.2019. godine učenici IV 1, IV 2, IV 3, IV 4 i III 2 u pratnji direktora škole Salke Huskića i profesora Sulje Lagumdžije, Samira Šišića i Nermina Jamakovića posjetili su Fakultet za tehničke studije u Travniku.

Učenike su primili Amra Tuzović voditelj studija, Marija Garić i Aldin Obuća. Upoznali smo se sa procesom i načinom studiranja na Univerzitetu, te uvjerili u mogućnost kvalitetnog izvođenja prakse kroz tri pogona koja fakultet posjeduje. Imali smo predavanje o fakultetu i razgledavali smo kabinete, amfiteatre i mjesta za praktičnu nastavu. Ugodno smo iznenađeni smjerovima i načinom pristupanja prema učenicima naše škole.

Ostatak vremena smo proveli u razgledavanju znamenitosti grada Travnika. Vremenske nepogode nisu nam mogle pokvariti raspoloženje i ugodnost. Bilo nam je zadovoljstvo posjetiti Univerzitet tako i sam grad Travnik.