Dana 24.12. je u našoj školi upriličeno predavanje profesorice sa Instituta za jezik, Aide Kršo. Učenici drugih i četvrtih razreda su bili oduševljeni temom Medijska kultura. Ovim predavanjem smo nastavili, već, dugogodišnju saradnju. Zahvaljujemo se profesorici što nam je ukazala čast da i pored brojnih obaveza bude naš dragi gost. Ukazala je na važnost medija, važnost pisane riječi uopće. Ukazala je na činjenicu, pomalo zaboravljenu “Da lijepa riječ i gvozdena vrata otvara”.

Profesori naše škole  kao i pedagogica Sanela Hamidović, koji su prisustvovali ovom izlaganju profesorice Kršo, imali su priliku prepoznati se u mnogobrojnim konstatacijama i činjenicama današnjeg izlaganja. Ovom svečanom izlaganju u našoj školi odazvala se i uvažena savjetnica za BHS jezik, Arnela Trešnjo. Direktor naše škole Salko Huskić  je uručio zahvalnice profesorici Kršo, kao i Institutu za jezik koji je podržao saradnju ove dvije ustanove. Koordinator ovog projekta i ove saradnje sa Institutom za jezik je profesorica Kada Hasanspahić.