U petak 7.2.2020. svečanim defileom velikog broja mladih kroz centralne ulice glavnog grada BiH, najavljeno je otvaranje ovogodišnjeg izdanja festivala “Sarajevska zima”.

Pod različitim maskama i šarenim perikama, bubnjevima i fanfarama prodefilovalo se centrom grada i tim činom ozvaničen je početak zimskog festival kulture u kojem će učestovati predstavnici iz 63 zemlje iz cijeloga svijeta. Festival je otvorio direktor sarajevske zime Ibro Spahić uz temeljnu poruku: mir, suživot, gradnja mostova, razumijevanje te razmjena umjetničkih ostvarenja iz cijeloga svijeta. Naši učenici članovi fotosekcije će svojim kamerama propratiti ovaj festival i svoje fotoreportaže redovno objavljivati na stranici škole.

Foto sekcija