Anes Bostandžić juniorski prvak svjetske lige u karateu

Mladi karatista Anes Bostandžić danas je u Poreču osvojio naslov prvaka u juniorskoj Svjetskoj ligi i na taj način napravio ogroman rezultat na svjetskoj sceni.

Bostandžić, koji je inače juniorski reprezentativac BiH i takmičar karate kluba Champion sa Ilidže, ušao je u finale sa Danyilom Anisimovom iz Belgije, kojeg je savladao i u Bosnu i Hercegovinu se vraća sa zlatnom medaljom.

Bostandžić je do finala stigao pobjedama nad Nijemcem Pascalom Deutschom, kojeg je savladao rezultatom 9:2.

Zatim je pao i trećerangirani sa svjetske liste Slovak Malik Bagaev (7:1), nakon čega je na red došao i Ukrajinac Devid Shatohin (8:6).

Ova borba je ujedno bila i najteža za bh. takmičara, koji je u finalu savladao Belgijanca tijesnim rezultatom 4:3.