KANTONALNO TAKMIČENJE SREDNJIH ŠKOLA U ŠAHU

U četvrtak 29.2.2024. godine u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i JU Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo uz tehničku podršku Šahovskog saveza Kantona Sarajevo održano je Kantonalno takmičenje srednjih škola u šahu. Naša škola, odnosno šahovska sekcija, je uzela učešće sa svoja četiri učenika, Dupljak Eman, Halilović Ali, Hamidović Amar, Hiroš Ardi, kao rezervni igrač i mentorom prof. Fulin Edin. Odigrano je 5 kola, a igrači su bodovani po švicarskom sistemu. Naši šahisti su ostvarili odlične rezultate i ušli u TOP 50. Najbolji rezultat je ostvario Dupljak Eman s omjerom dvije pobjede i jedan remi. https://chess-results.com/tnr900437.aspx?lan=13&art=1&rd=5 S obzirom na to da je ovo prvi zvanični nastup naše šahovske ekipe na jednom takmičenju možemo biti zadovoljni postignutim rezultatima. Zahvaljujemo se učenicima na uspješnom predstavljanju naše škole i želimo im još puno dobrih poteza. Bravo momci, ponosan sam na vas.