SAJAM SREDNJIH ŠKOLA U SARAJEVU

Sajam srednjih škola u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, u saradnji sa Zajednicom srednjih škola, održan je dana, 13. maja, ispred ARIA mall centra. Suorganizatori su Privredna komora KS, Udruženje poslodavaca KS i Obrtnička komora. Učenici devetih razreda i njihovi roditelji, na toj manifestaciji, kroz pojedinačne prezentacije svih škola mogu dobiti potrebne odgovore o zanimanjima za koja se mogu obrazovati u srednjim školama na području Kantona Sarajevo, kao i mogućnostima daljeg zapošljavanja po završetku srednjoškolskog obrazovanja. Ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo Naida Hota-Muminović otvorila je Sajam te kazala da se na štandovima može vidjeti samo djelić onoga što škole u Kantonu Sarajevo nude.