SVJETSKI DAN WILLIAM – BEUREN SINDROMA

Dana 20.05. se obilježava Svjetski dan William - Beuren Sindroma. Williamsov sindrom je genetski poremećaj koji pogađa mnoge dijelove tijela. Osobe sa ovim sindromom su veoma vedre i druželjubive. Ovaj dan smo obilježili prigodnim radionicama u razredu I-4. Ovaj razred zajedno sa svojom razrednicom Nadirom Halilović, prof. je napravio prigodan plakat vezan za ovaj dan. Dana 21.05.2024.g. Mobilni stručni tim u koordinaciji sa profesoricom Kadom Hasanspahić je pripremio prezentaciju o ovom sindromu i upoznao učenike I-4 odjeljenja sa ovim sindromom. Učenici su pažljivo slušali i "upijali znanje" o ovom sindromu, a zatim pokazali svoju zainteresovanost kroz postavljanje pitanja i pokazali su želju da nauče i shvate mnogo više. Učenici su kroz radionicu naučili kako da se upoznaju na pravi način sa drugarom iz klupe sa ovim sindromom. Cilj je spojiti različitosti i dati im priliku za funkcionisanje i međusobno dopunjavanje.