HASANAGINICA

Dana, 4. juna 2024. godine održan je interdisciplinarni čas na temu "Hasanaginica - položaj žene u patrijarhalnom i savremenom društvu." Čas je održan dvojezično, na bosanskom i engleskom jeziku. Učenici iz I-5 odjeljenja na zavidnom nivou su odgovorili na temu časa kroz različite aktivnosti, pokazali svoju kreativnost, potencijal i bili vođe svega što nosi kurikularna reforma. Pod mentorstvom profesorica Kutlovac i Moćević u realizaciji časa su učestvovali i učenici drugih i trećih razreda te svojim darovima doprinijeli snažnoj poruci o očuvanju tradicije, usmenih mudrosti te su podigli svijest o važnosti slobode i prava žena u današnjem vremenu. Posebna zanimljivost časa je da su učenici napravili i web stranicu na kojoj su gosti mogli vidjeti detalje i elemente korištene na času. Svojim prisustvom našu školu su počastile gošće iz Instituta za razvoj predunivrzitetskog obrazovanja: Stanislava Matić, Azra Mizić, Merhunisa Čerkez, Sandra Turković, prof. Gimnazije Dobrinja i Amra Ganić. Posebnu zahvalu na posjeti času dugujemo pedagogu škole Saneli Hamidović, prof. Šišić, prof. Delić, prof. Dokara i uvaženoj razrednici Belmi Memić. Nakon časa učenici Amerčkog kluba su predstavili svoja postignuća u ovoj školskoj godini. Fotografi škole su zabilježili trenutke koje će naša škola pamtiti.