You are currently viewing MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV KORUPCIJE

MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV KORUPCIJE

Gotovo svakodnevno u društvu u kojem živimo možemo čuti fraze poput :“Uzimanje mita, davanje dara, materijalna i nematerijalna korupcija, nepotizam, trgovina utjecajem,zloupotreba službenog položaja“ isl. Povodom obilježavanja Međunarodnog dan borbe protiv korupcije, učenici III1 I III2 odjeljenja, prisustvovali su predavanju uposlenika Mupa KS, gospodina Hameda Kadića i gospođe Arijane Saračević Boričilo. Učenici su imali prriliku da se upoznaju sa različitim oblicima prevencije, kaznenim zakonima kao i posljedicama na pojedinca i društvo koje ostavljaju postupci učesnika i posrednika u koruptivnim radnjama. Poruka današnjeg predavanje jeste da ne smijemo šutjeti, već da učinimo prvi korak i prijavimo svaki oblik korupcije za dobrobit sviju nas! Predavanju su osim učenika škole, prisustvovali i razrednica III1 odjeljenja Anesa Tarahija, pomoćnik direktora profesor Edin Fulin i pedaogog škole, Sanela Hamidović. Za fotografije sa predavanja pobrinuo se profesor Armin Rizvić.