You are currently viewing MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA-UČENIK U ULOZI PROFESORA

MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA-UČENIK U ULOZI PROFESORA

Posebnu pažnju svake školske godine posvećujemo Međunarodnom danu srednjoškolaca, 17.novembru. To je dan prava i dan obaveza za sve srednjoškolce. A u Srednjoj tehničkoj školi grafičkih tehnologija, dizajna i multimedije Ilidža dan naglašenog srednjoškolskog aktivizma. Na inicijativu pedagoga škole i Vijeća učenika, utvrdili smo da i ove školske godine u povodu 17.11. (srijeda) do izražaja dođu učeničke vrijednosti, ali sada u ulozi u profesora. Pedagoškom inverzijom u srijedu 17.11.2021.godine učenici su realizovali nastavu u dogovoru sa predmetnim profesorima. Realizacija nastave je podrazumijevala sve procese koje inače primjenjuju naši nastavnici, od pisanja pripreme za realizaciju časa do vođenja same nastave i ocjenjivanja učenika. To je bio najbolji način da učenici uvide uloge i odgovornosti nastavničkog poziva. Hvala svim učencima i profesorima koji su uzeli učešće u ovoj značajnoj aktivnosti. Također je održana svečana sjednica Vijeća učenika na kojoj ukazano na značaj učeničkog aktivizma.