You are currently viewing POSJETA “GAZI-HUSREF BEGOVOJ BIBLIOTECI I “INSTITUTU ZA KONZERVACIJU I RESTAURACIJU”

DANA 08.02.2022. GODINE UČENICI IV-4 RAZREDA SA PROF. MAKAŠ EMILOM I PROF. LAGUMDŽIJA SULJOM BILI SU U POSJETI NAVEDENIM USTANOVAMA, GDJE SU UČENICI IMALI PRILIKU SE UPOZNATI SA POSTUPKOM KONZERVACIJE I RESTAURACIJE KNJIGA I DOKUMENATA, KAO I ARHIVIRANJE ISTIH. TAKOĐE SU IMALI PRILIKU VIDJETI MUZEJ I BIBLIOTEKU POMENUTE USTANOVE KROZ KOJU NAS JE VODIČ PROVEO I UPOZNAO SA IZLOŽBENIM PREDMETIMA. NAKON TOGA SMO OTIŠLI U PROSTORIJE RESTAURACIJA I KONZERVACIJA GDJE JE UČENICIMA POKAZAN SAM PROCES I ARHIVIRANJE RAZLIČITIH KNJIGA I DOKUMENATA.