You are currently viewing POSJETA ŠTAMPARIJI AMOS-GRAF  I-2

POSJETA ŠTAMPARIJI AMOS-GRAF I-2

U skladu sa nastavnim planom I programom naše škole 8.2.2022. godine učenici I2 razreda zajedno sa predmetnim profesorima Memić Belmom i Rizvić Arminom obišli su štampariju AMOS-GRAF. Učenici su uz sugestije profesora imali priliku educirati se vizuelno i praktično kroz proizvodni process. Imali su priliku vidjeti odjel grafičke pripreme kao I faze pripreme za štampu i grafičkog dizajna. Također su bili nazočni tokom osvjetljavanja i razvijanja štamparske forme na CTP uređaju, procesu štampe u offset štampi na B1 I B2 četverobojnim mašinama te završnoj fazi tj. grafičkoj doradi. S obzirom da štamparija AMOS-GRAF prati moderne tokove štampe učenici su imali priliku vidjeti odjel digitalne štampe malih formata, štampu na ploterima iz rolne kao I UV štampu malih formata, poseban akcenat je bio na UV štampi velikog formata 3x2m sa direktim printom na rzaličite štamparske podloge kao I pločaste materijale. Praktični primjer za naše učenike bio je izrada kartonskog stalka za Sky Colu koji će biti postavljen kao izložbeni stalak u marketima za navedeni proizvod. Posebno oduševljne učenici su imali u modernom izložbenom salonu gdje su mogli vidjeti različite grafičke proizvode kao I širinu oblasti grafičke industrije. Praktični primjeri u štamparskoj industriji, dodir sa vizuelnim su imperativ posjete AMOS-GRAF štampariji. Ovom prilikom se zahvaljujemo osoblju AMOS-GRAF štamparije na gostoljubivosti I susretljivosti.