You are currently viewing RADIONICA „SAMOPOUZDANJE JE NAŠA JAČA STRANA“

RADIONICA „SAMOPOUZDANJE JE NAŠA JAČA STRANA“

Sa ciljem podrške odjeljenjima u kojima se realizuje inkluzivni program, asistentica u nastavi Enisa Džakmić, na času Odjeljenske zajednice II1 razreda, realizovala je radionicu „Samopouzdanje je naša jača strana“. Kroz aktivnosti Nedvidljivi prijatelj, Podrška prijatelju i Barometar samopouzdanja učenici su mogli shvatiti značaj samopouzdanja u životu, ali i ogromnu ulogu grupe za podsticanje i razvoj samopouzdanja kod svakog pojedinca unutar grupe. Bazirano na primjerima, učenici su ilustrirali razvoj i promjenu u samopouzdanju koje možemo graditi samoposmatranjem (introspekcijom) - ličnim jačanjem, kao i u korelaciji sa okolinom - drugim ljudima, događajima. Ovakav oblik rada doprinosi boljoj koheziji grupe.