You are currently viewing THE BOSNIAN GARDEN OF PERPETUAL RESIDENCE

THE BOSNIAN GARDEN OF PERPETUAL RESIDENCE

‘’Bosanski vrt vječnog boravka’’

Utorak,dana 20.12.2023, Američki Klub je pozvan na otvaranje izložbe našeg bivšeg učenika Samira Hadžica, koji je jedan od iskrenih, dobrih učenika kojim je svojim trudom i radom dostigao svoj cilj u životu. Samir je završio fakultet u Italiji, a ljubav prema fotografiji je razvio još u srednjoj školi.

Ova izložba, pod nazivom ‘’Bosanski vrt vječnog boravka’’, se dogodila u "Umjetničkoj galeriji Bosne i Hercegovine''. Izložba govori o Bosni u srednjem vijeku kao i o vladarskoj dinstiji Kotromanić, a najviše govori o posljednjoj Kraljici Katarini i njenoj ljubavi prema Bosni. Na otvaranju je naša BH glumica Emina Muftić čitala jedno od pisama kraljice Katarine svojoj djeci od koje je bila radvojena.

Našem Samiru želimo svu sreću u daljnjem radu,i puno uspjeha u još sljedećim izložbama.

Za Američki klub priredili: Bajramović Anisa I 4, Mekić Irfan I 4, Pojata Elma III 3 i Aljić Amna III 3

‘’The Bosnian Garden of Perpetual Residence’’

On Tuesday, December 20, 2023, the American Club was invited to the opening of the exhibition by our former student Samir Hadžić, one of the sincere, good students who achieved his goal in life through his effort and work. Samir finished his university in Italy, and his love for photography was developed in high school.

This exhibition, named ‘’The Bosnian Garden of Perpetual Residence’’, took place in the National Gallery of Bosnia and Herzegovina. The exhibition talks about Bosnia in the Middle Ages as well as the dynasty Kotromanić, and mostly about the last queen Katarina and her love for Bosnia. At the exhibition opening, our BH actress Emina Muftić read one of the letters that queen Katarina wrote to her children she was separated from.

We wish Samir the best of luck in his future work, and lots of success in the next exhibitions.

For the American Club: Bajramović Anisa I 4, Mekić Irfan I 4, Pojata Elma III 3 and Aljić Amna III 3