You are currently viewing VRŠNJACI SA INVALDITETOM U ŠKOLI

VRŠNJACI SA INVALDITETOM U ŠKOLI

U duhu dva značajna datuma, Dana osoba sa invaliditetom - 03.12. i Dana ljudskih prava - 10.12., u srijedu, 07.12.2022. godine u JU Srednjoj tehničkoj školi grafičkih tehnologija, dizajna i multimedija Ilidža organizovan je učenički okrugli stol na temu: INKLUZIVNO OBRAZOVANJE – VRŠNJACI S INVALIDITETOM U ŠKOLI. Učesnici okruglog stola su bili Vijeće učenika Srednje tehničke škole grafičkih tenologija, dizajna i multimedije Ilidža i Vijeće učenika Srednjoškolskog centra Hadžići. Tokom okruglog stola učesnici su podjelili svoja znanja temeljena na iskustvenom učenju tokom obrazovanja i ponudili značajne prijedloge za unapređenje inkluzivne kulture i prakse. Zahvaljujemo se alumni članovima Vijeća učenika Tariku Džindi, Maidi Osmanović i Lajli Tabaković, te supervizorici procesa rada Mobilnog stručnog tima za pružanje podrške inkluzivnom obrazovanju prof. dr. Lejli Kafedžić. Događaj su organizovali Mobilni stručni tim i pedagog naše škole. Hvala dragim gošćama Srednjoškolskog centra Hadžići, pedagogu Paškovan Mireli, psihologu Bašić Amili i koordinatorici Vijeća učenika Ifeti Turčinović, te posebno hvala Vijeću učenika obje škole.