POSJETA BHRT-U

Posjet Bosanskohercegovačkoj radioteleviziji (BHRT) bio je izuzetno inspirativno iskustvo koje nam je omogućilo uvid u proces stvaranja medijskog sadržaja i ulogu javnog servisa u informiranju javnosti.Učenici IV3 razreda sa profesorom Makaš Emilom imali su priliku posjetiti čitav proces stvaranja informativnog sadržaja.BHRT je nacionalna televizijska i radijska kuća koja ima važnu ulogu u promicanju kulture, obrazovanja, informiranja i zabave širom Bosne i Hercegovine. Posjeta nam je omogućila da bolje razumijemo važnost nepristranog izvještavanja i ulogu medija u društvu, te smo imali priliku vidjeti kako se stvaraju informativni, kulturni i zabavni programi koji doprinose kulturnom i društvenom životu Bosne i Hercegovine.