EKSKURZIJA 4 i 5 DAN

Dana 20.04.2024. učenici su imali izlete i upoznali se sa čarima Španije. Prvo su podjetili azurnu obalu i posjetili mjeto Castillo De Tosa De Mar. Upoznali se sa arhitekturom koja se vezuje za to područj. Nakon toga učenici su imali priliku da posjete botaničku bastu u kojoj se nalazi preko 100.000 prijera različitih botaničkih vrsta. Nakon toga učenici su posjetili vinariju u kojoj su imali priliku da vide kako teče proces dobivanja vina i na koji način vino nastaje. Također su imali priliku da probaju preko 25 vrsta vina koji se proizvode u toj vinariji. Poslije ručka učenici su imali priliku ploviti otvrenim morem na katamaranu uzivali su uz dobru miziku i vjetar u kosi. Dana 21.04.2024. učenici su bili u prilici posjetiti jedan od nabolji otvorenih barova u ovom djelu Loret De Mara. Uzivali su u suncu kupanju i ostalim popratnim sportskim aktivnostima.