Sat kodiranja ili Hour of Code je najveća globalna edukativna akcija američke neprofitne organizacije CODE.ORG namijenjena sticanju prvih programerskih iskustava, pokrenuta sa ciljem demistifikacije informatike i programiranja i motivacije učenika da razmotre karijeru u programiranju i IT sektoru.

I mi smo se uključili u ovu akciju, kao svake godine do sada, pa smo kodirali od 9.12. do 13.12. Kodiralo se od I do IV razreda uz pomoć predmetnih profesora Jasminke Delić, Jasne Čolović-Rosić, Nermina Jamakovića, Denisa Čolovića i Arijane Čengić.

Učenici nisu krili svoje oduševljenje, jer su prvi put dobili dopuštenje da se igraju na času a ustvari su naučili nešto novo i vidjeli da i programiranje može biti zabavno i jednostavno.

Kako je to sve izgledalo možete pogledati na sljedećem videu: